10 фактів про гормон окситоцин

Depositphotos_11540179_m

 Окситоцин – гормон любові, вагітності, пологів і навіть грудного вигодовування. Він присутній в матці, серці, мозку і травному тракті. Окситоцин є гормоном ссавців і виконує роль нейромедіатора в головному мозку. Але і це не все…

  1. Саме цей гормон викликає скорочення матки і тим самим дає команду «старт!» процесу пологів
  2. Він стимулює молочну залозу до викиду молока.
  3. Цей гормон відповідає за поведінкові особливості матері – саме завдяки викиду окситоцину жінка готова на все заради свого малюка. Те ж саме відбувається і в організмі чоловіків, які були присутні при народженні своїх дітей: викид окситоцину породжує у чоловіків батьківські почуття до своїх дітей.
  4. Підвищення рівня окситоцину в крові викликає у людини почуття задоволення, зниження страхів та тривог, почуття довіри і спокою поряд з близькою людиною.
  5. В експериментах, коли окситоцин вводили прискаючи спреєм в ніс, випробовувані легше вірили тому, що їм говорили близькі люди, в той час сприйняття слів від “просто сторонніх” людей не змінювалося.
  6. Експерименти показали, що окситоцин збільшує недоброзичливість до сторонніх людей, посилює культурні і расові забобони.
  7. На фізіологічному рівні окситоцин запускає механізм прихильності: робить матір чи батька прив’язаними до своєї дитини, прив’язує жінку до свого сексуального партнера, а чоловікові створює романтичний настрій і сексуальну прихильність і готовність бути вірним. Зокрема, окситоцин змушує одружених / закоханих чоловіків триматися подалі від сторонніх привабливих жінок.
  8. Цікаво, що окситоцин добре лікує аутизм: і діти, і дорослі люди, які страждають аутизмом, після лікування окситоцином стали не тільки більш емоційні самі, але й краще розуміти і пізнавати емоції інших людей
  9. Виявилося, що окситоцин знижує рівень тривоги, покращує стан нервової та серцевої систем, тому люди з високим рівнем окситоцину живуть більш здоровою і довгим життям.
  10. Якщо сюди додати, що окситоцин стимулює вироблення ендорфінів, гормонів щастя, то, схоже, це дуже важливий для всіх нас гормон!

Джерело: http://www.psychologos.ru/articles/view/oksitocin_dvoe_zn__gormon_doveriya_i_nezhnoy_privyazannosti