10 точних передвісників пологів

Вже пора? Перегляньте 10 ознак, які сповіщають про те, що дитинка ось-ось має з’явитись на світ!

Ось вона, подія, яку ви з нетерпінням чекали чи якою навіть марили протягом останніх декількох місяців – народження Вашої дитини!

Вагітні мами гадають, чи часом навіть переживають, якими ж будуть ознаки наближення пологів. Коли це станеться? Як вони їх відчують чи, можливо, побачать? Скільки часу цей процес триватиме? І, на останок: Як вони дізнаються, що час вже настав?

Важко передбачити відповіді на перші три запитання, так як в кожної жінки все відбувається індивідуально. Але на запитання номер чотири ми дамо вам відповідь.

 Є деякі типові ознаки наближення пологів, які можна помітити. Просто придивіться до свого тіла, і ось що ви помітите:

Передпологовий стан: від одного до чотирьох тижнів до пологів

 1. Ваша дитинка «опускається»

За кілька тижнів до початку пологів, ваша дитина почне опускатись в таз (в мам, які народжують вперше; в наступних вагітностях, це зазвичай відбувається вже під час самих пологів). Ваша дитина приймає положення «на вихід»: головою вниз і низько. Ви можете відчути, що стали «перевалюватись» навіть більше, ніж раніше і позиви до сечовипускання знову стали частими (голова дитини тисне на сечовий міхур). Але є і хороша новина: вам стає легше дихати, оскільки дитина віддаляється від ваших легень.

 1. Шийка матки розширюється

Шийка матки теж готується до пологів: вона починає розширюватись (відкриватись), а її стінки – стоншуватись в кілька днів або тижнів перед пологами. Це помітно на ультразвуковій діагностиці.

 1. Частіше зводять судоми і посилюється дискомфорт у спині

Особливо, якщо це друга чи третя вагітність, ви можете відчувати судоми та тягнення у паху та нижній частині спини. Ваші м’язи та суглоби розтягуються і готуються до пологів.

 1. Суглоби втрачають фіксацію

Протягом усієї вагітності гормон релаксин пом’якшував та розслабляв зв’язки. Перед пологами ви можете помітити, що суглоби по всьому тілу дещо «розбовтані». Не переймайтесь, у цей спосіб природа відкриває кістки та суглоби тазу для маленького пасажира, який скоро з’явиться на світ.

 1. Діарея

Слідом за м’язами матки, які розслабляються при підготовці до пологів, розслабляються і  м’язи в прямій кишці. Може з’явитись діарея. Це дратує, проте це норма! Більше пийте рідини і пам’ятайте, що це хороший знак!

 1. Набір ваги припиняється

Збільшення ваги має тенденцію зупинятись в самому кінці вагітності. Деякі вагітні навіть можуть втратити пару килограмів! Це нормально і це не впливає на вагу дитини при народженні. Вона вагу все ще набирає, а ви можете втрачати через рідкий стілець чи підвищену активність (див пункт 7).

 1. Ви дуже втомлюєтесь … або у вас є бажання до «гніздування»

Зачекайте, це третій триместр чи перший? Здається, ви подорожуєте назад у часі: ви знову відчуваєте важкість, часті позиви до сечовипускання  і недосипаєте вночі протягом останніх днів і тижнів вагітності. Денний сон вам у допомогу!

 А буває і навпаки: деякі мами відчувають прилив енергії з наближенням пологів і не можуть сидіти без діла: прибирають, миють, готують дім до появи малюка. Це теж норма, головне не перестаратись!

Години перед початком пологів

 1. Вагінальні виділення змінюють колір та консистенцію

В останні дні перед пологами ви помітите збільшення і / або згущення вагінальних виділень. Може вийти слизова пробка – та, яка надійно захищає матку від зовнішнього середовища. Може вийти як один великий шматок (схожий на густий слиз з носа, але зі слабкими прожилками крові) або багато маленьких (їх можна і не помітити). Цей процес є точним показником того, що от-от ви з малюком зустрінетесь. В деяких жінок процес від виходу слизової пробки до початку пологів може тривати декілька днів, але зазвичай пологи починаються найближчі 24 години.

 1. Ви відчуваєте сильні і часті перейми

Перейми є ранньою ознакою активного початку пологів. Ви можете відчувати тренувальні скорочення Брекстона-Хікса протягом декількох тижнів і навіть місяців до пологів. Як розрізнити справжні і тренувальні перейми? Порівняйте перейми зі справжніми:

 • Якщо ви активно рухаєтесь, перейми стають сильнішими і не слабшаюсь
 • Якщо змінити положення тіла або активність, перейми не припиняються
 • Відчуття спочатку зявляються в нижній частині спини і переміщаються в нижню частину живота, і, можливо, у ноги
 • Перейми прогресують: стають частішими і інтенсивнішими, і, в решті решт, регулярними

– це справжні перейми!

 1. Відходять води

У фільмах про початок пологів героїня зазвичай дізнається після гучного відходження вод посеред супермаркету чи під час романтичної вечері в ресторані. Насправді, такий розвиток подій малоймовірний. За таким сценарієм відбуваються менш ніж 15% пологів. Частіше води починають трішки підтікати і це дійсно говорить про те, що пологи незабаром розпочнуться.

І на останок, пам’ятайте: телефонуйте свому лікарю або викликайте «швидку» – НЕГАЙНО, якщо:

 • помітили кровотечу яскраво-червоного кольору (НЕ коричневого або рожевого).
 • Води відійшли, особливо, якщо рідина зеленого або коричневого кольору; це може бути ознака того, що в омніотичній рідині присутній меконий (перший стілець вашого малюка, і це може бути небезпечно, якщо ваша дитина вдихає або ковтає його під час пологів)
 • Паморочиться голова, відчуваєте головний біль, раптовий сильний набряк. Це можуть бути симптоми інтоксикації, або гіпертензії.

Дорогі матусі, прислухайтесь до свого тіла та будьте здорові!

Джерело: http://www.whattoexpect.com/pregnancy/labor-signs