15 несподіванок, які очікують під час вагітності

 

 

 

Вагітність та пологи – неймовірні природні процес и, які не перестають дивувати.

Ось 15 несподіванок, які очікують на Вас під час вагітності:

 1. У вашому організмі на 50% більше крові!

Під час вагітності тіло жінки переживає великі зміни, адже працює за двох. Весь цей процес вимагає більшої кількості крові і, відповідно, кровоносних судин, які цю кров переганяють. До 20 тижня об’єм крові збільшується на 50% від об’єму на момент запліднення, а кількість додаткових клітин крові, що переганяють кисень – на 20%.

 1. Позитивна дія гормонів

“Вагітна така красива, немов світиться”. Насправді, це легко підтверджується, адже об’єм крові в системі циркуляції збільшується, і більше крові наповнює ваші судини і клітини. Окрім того, організм накопичує більше жиру. Це робить шкіру еластичною, вона зберігає вологу, розгладжуються невеликі зморшки та зникають недоліки.

 1. У вашому тілі росте абсолютно новий тимчасовий орган – плацента. Як вона працює?

Приблизно через тиждень після зачаття, як тільки крихітний ембріон прикріплюється в середині матки, оболонка, в якій розвивається ембріон, перетворюється на плаценту. Плацента збільшується в розмірі і важить 700-800 грам на кінець вагітності.

Вона стає системою фільтрації крові та речовин, які поступають в організм дитини, а також фільтрує продукти життєдіяльності немовляти.

 1. Плацента – міні фабрика, з виробництва гормонів

Плацента є не тільки тимчасовим органом, але також й ендокринним органом, що самостійно виробляє гормони. Ці гормони, від хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ, гормон, що виявляється в тестах на вагітність), до естрогену та прогестерону, мають вирішальне значення для підтримки вагітності і підготовки грудей для годування дитини. В перекладі з латини, плацента означає – пиріг!

 1. Ваші кістки слабшають

Організм жінки продукує гормон релаксин, що збільшується  під час вагітності в 10 разів! Цей гормон пом’якшує і розслаблює хрящі лобкової кістки, і це допомагає дитині просуватися  такими, здавалося б вузькими родовими шляхами. Релаксин послаблює зв’язки по всьому тілі так, що іноді розмір взуття збільшується під час вагітності.

 1. «Чорна лінія»

У кожної третьої вагітної жінки з’являється темна полоска під час вагітності. Linea negra, що з латини перекладається як “чорна лінія”, є темною, вертикальною лінією, яка проходить від пупка до низу живота. Іноді вона зникає після народження дитини, іноді – ні.

 1. Волосся і нігті ростуть швидше

Гормони вагітності творять чудеса! Близько четвертого місяця, нігті починають рости швидше. Але при цьому вони можуть ставати м’якими та ламкими. У другому триместрі волосся виглядає приголомшливо. Це пов’язано з тим, що під час вагітності волосся практично не випадає.

 1. Великі груди!

В середньому, під час вагітності молочні залози збільшуються на 2 розміри. Так вони готуються до процесу вироблення молока. Тканина залози і молочні протоки розвиваються, шкіра злегка розтягується, тому ви можете відчувати свербіж і, часом, біль.

 1. Молоко виробляється вже на початку 16 тижня вагітності!

Ви помічаєте крихітні краплі рідини жовтого кольору, що виділяється з сосків. Це – молозиво, багате на вітаміни та мікроелементи, ідеальна їжа для вашої майбутньої дитини.

 1. Відчуття постійно переповненого сечового міхура

Часті позиви до сечовипускання – норма для вагітної. Але чому? Дитина росте, матка збільшується і тисне на сечовий міхур. Ви можете ненавмисно помочитись при кашлі, чханні чи просто коли смієтесь. Окрім того, гормони розслабляють сечовий канал і потік сечі збільшується.

 1. Вагітні жінки мають краще відчуття запаху.

Чому? Це допомагає триматися подалі від продуктів, які їм не слід їсти, щоб не зашкодити здоров’ю дитини.

 1. 1 Ваша дитина потребує більше вітамінів та поживних речовин

Ви знаєте, наскільки важливо харчуватись правильно під час вагітності. Це означає не їсти за двох, а вживати здорову їжу, багату на вітаміни та мінерали, корисну для вас і вашої дитини. Всі поживні речовини та вітаміни через кров до вашого малюка, і він отримує їх першим;  решта отримаєте ви.

 1. Ваша дитина вечеряє разом із вами!

Продукти із сильними ароматами, такі як часник, імбир, паприка і петрушка можуть пройти крізь амніотичну рідину (і грудне молоко), і ваша дитина також їх скоштує. Дослідження показують, що діти, мами яких пили багато морквяного соку, люблять морквяний сік більше за тих, чиї мами соку під час вагітності не вживали.

 1. Амніотична рідина – ідеальний амортизатор!

Амніотична рідина відіграє важливу роль у розвитку вашої дитини. Вона допомагає підтримувати стабільну температуру тіла, зволожує шкіру вашої дитини, допомагає дитині рухатись та змінювати положення тіла. Рідина служить чудовим амортизатором, адже дитина захищена від будь-яких ударів та струсів.

 1. Ваша дитина допомагає збільшити об’єм амніотичної рідини 😉

Починаючи з 4 місяця нирки вашої дитини почнуть працювати, і тому при кожному сечовипусканні  вона буде збільшувати об’єм амніотичної рідини своєю сечею. І кожного наступного разу вона буде ковтати цю рідину знову, адже так її організм працює. Не хвилюйтеся, сеча та амніотична рідина є абсолютно стерильними та зовсім нешкідливими.

Джерела:

 http://blog.natalhypnotherapy.co.uk/2016/01/22/15-amazing-things-that-happen-when-you-are-pregnant/

http://www.pregnancyvideo.net/interesting-facts-about-pregnancy