5 міфів про присутність татуся на пологах

0041945_1440076589 dff4644360ac22a9e565fea7f213f8a8

Так багато різних «за» і «проти» партнерських пологів, що часом майбутнім батькам складно прийняти рішення. Ми розвінчуємо 5 головних міфів про присутність чоловіка на пологах.

Міф перший: чоловік, присутній на пологах, легко може втратити свідомість.

Цей міф прийшов до нас, швидше за все, з американських комедій. До реальності він практично немає відношення. Принаймні лікарська статистика говорить про те, що таке трапляється з майбутніми батьками в 5-7% випадків, що не так вже й багато. По-перше, нервова система у чоловіків не так вже й слабка, як це хочуть представити. По-друге, якщо чоловік потрапив на пологи, то він, швидше за все, знає, що його там чекає і готовий до того, що побачить і почує. По-третє, найчастіше нічого кривавого він не бачить, так як знаходиться з іншого боку, в головах пологового крісла.

Міф другий: чоловік, присутній на пологах, втрачає сексуальний інтерес до дружини.

Чоловік, як і жінка, здатний відокремлювати людину як сексуальний об’єкт від людини, скажімо, в стані хвороби. Він не втрачає до вас сексуальний інтерес, коли ви злягли з нежиттю і кашлем. А неестетичність пологів явно перебільшена. Звичайно, існує чимало випадків, коли настає охолодження в сексуальних відносинах після пологів, але безпосередньо з присутністю чоловіка на пологах це, швидше за все, не пов’язане. Так що якщо у вас виникають проблеми в сексі після пологів, зверніться до фахівців для з’ясування справжніх причин.

Міф третій: партнерські пологи зміцнюють сім’ю.

Це твердження справедливе лише в тих випадках, коли відносини в родині і так хороші. В іншому – це такий же міф, як і те, що поява дитини в сім’ї може поліпшити взаємини між подружжям. В сімейної психології на цей рахунок є однозначна думка. Вагітність, пологи і поява дитини – все це кризові періоди в житті сім’ї, які вимагають міцного грунту та об’єднання зусиль в подоланні труднощів.

Міф четвертий: після партнерських пологів сім’ї руйнуються.

Такої статистики немає. Сім’ї розпадаються з різних причин. Найчастіше розрив відносин – це процес, який відбувається не за один день. А якщо партнерські пологи стали поштовхом до розриву, то ймовірно один або обоє не хотіли визнавати існуючих проблем у відносинах і хапалися за ідею партнерських пологів, як за «рятівний круг».

Міф пятий: медперсонал не в захваті від присутності батька

Майбутній тато на пологах – це важливою підтримка для породіллі. В нагороду за свою сміливість він отримає можливість першим почути голос малюка, заглянути в його очі і навіть взяти на руки.  Крім того, що сама присутність чоловіка на пологах завжди робить атмосферу більш спокійною і врівноваженою, і лікарі, і психологи в один голос твердять: тато, який бачив народження своєї дитини, має більш тісний контакт з нею.