Мислимо позитивно або як уникнути невдалих пологів?

А ви знали, що залякування вагітних розповідями про муки в пологах програмує їх пологи на провал? Чому варто мислити позитивно щодо пологів?

Чули колись таке: якщо хочете знати, що відчуває жінка під час народження дитини, розтягніть щосили кутики рота в різні сторони! «Айй, боляче…» скажете ви. Насправді, це лише дитячий жарт, але люди майже завжди говорять про пологи з акцентом на те, що процес є вкрай болісним. Ананаси, кулі для боулінгу і кавуни – це те, що жінки витискають із себе з кожною потугою. Можливо, це весело, але не тоді, коли ви вагітні!

Вам говорять, що пологи не схожі на стрибок з парашутом; ви не можете змінити своє рішення в останню хвилину («З пологового вагітним ще ніхто не виходив»). Це усвідомлення того, що той, хто всередині вас має вийти і, за всіма канонами, рівень болю буде найвищим.

Отже, ви смієтесь разом зі всіма у кав’ярні, а потім повертаєтесь додому, лягяєте спати і усвідомлюєте, що думка про це не покидає вас.

«Згадуючи свої власні пологи я задавалась  питанням: чому жінки не говорять про час в перервах між переймами, коли біль не відчувається  взагаліМіллі Хіл

Більшість вагітних жінок дуже бояться пологів. Акцентуючи увагу саме на болю ми не в змозі дати їм повну картину того, що насправді вони відчують. В якомусь сенсі, ми вже програмуємо їх пологи на провал…

Автор «Книги про позитивне народження» ( англ. The Positive Birth Book) Міллі Хіл, хотіла переосмислити широко поширене уявлення про пологи «лежачи на кріслі в нескінченній агонії». Згадуючи свої власні пологи вона задавалась  питанням: чому жінки не говорять про час в перервах між переймами, коли жінка нічого не відчуває?

Тому, вона зацікавилась досвідом жінок саме в період між переймами. Більшість із них відчували себе неймовірно сильними, в стані піднесення або навіть ейфорії.

 І Міллі зробила цікавий розрахунок, результати якого виявились несподіваними: в середньому за 8 годин пологів жінка вімає сильні відчуття лише 23 % часу, решта 77% – безболісні!

Чому ніхто не говорить вагітним жінкам про ті «77 відсотків»?

Уявіть, що ви збиралися пробігти марафон, але той, кому ви про це розповіли занепокоївся і запитав вас: “Я чула, що біль при цьому нестерпний”, або “Ви знаєте, що люди іноді вмирають під час марафонів?”

Коли мова йде про спорт, ми всі розуміємо, наскільки негативні думки можуть вплинути на результат як фізично, так і психологічно. Ми знаємо, наскільки потужною може бути впевненість у перемозі. А чи не варто і пологи розглядати таким самим чином?

“Широкий спектр досліджень показує, що наш досвід може змінювати наші очікування”, пояснює Софі Флетчер, автор книги Mindful Hypnobirthing. “В пологах розум може мати величезну силу. Наприклад, кілька анестезіологів розповідали, що при використанні епідуральної анестезії, якщо жінка думає, що препарат вже діє, навіть якщо він ще не був введений, її перейма може бути абсолютно безболісною”.

Слова, які ми використовуємо під час пологів можуть мати такий самий ефект. Наприклад, коли ви говорите жінкам, що їх перейми не «болючі», а «інтенсивні» і «потужні», то вони думать про ці відчуття зовсім по іншому.

“У мене був приємний досвід народження без використання знеболення. Я не можу назвати цей процес болючим, я називаю його трудомістким та інтенсивним наприкінці. Мені потрібно зосередитися на своїх відчуттях і відчувати підтримку, тоді я можу поринути у відчуття і насолоджуватися процесом”. Досвід одієї з мам.

Значення слів також підтверджує експерт з народження Пенні Сімкін, яка підкреслює важливу різницю між “болем” і “стражданням”. “Багато жінок страждають  під час пологів, і це тому, що їх «недоповажають» або про них не піклуються, в них немає «інструментів», щоб впоратися, або вони відчувають себе «недолюбленими» або одинокими. Якщо жінка перетинає лінію від “болю” до “страждання” під час пологів, це означає що ми її втратили “. Всесвітньо відома акушерка Іна Мей Гаскін говорить: “Якщо жінка не виглядає під час пологів як богиня, це означає, що хтось неправильно про неї піклується”.

Середовище, в якому жінка народжує, поведінка чоловіка чи партнера в пологах, медперсоналу по відношенню до неї та до процесу пологів, ще одне питання, яке не можна залишати поза увагою. Жінки, які відчувають сильний біль під час пологів, такий, який змушує їх думати, що епідуральна анестезія – це єдиний вихід, потім часто відчувають себе переможеними.

Жінки часто говорять, що відчувають себе пригніченими або навіть переживають депресію через  досвід власних пологів, тому що їх очікування від пологів були занадто високі. Вони звинувачують себе, партнера, медперсонал. Меседж, який вони отримали до пологів ясний і послідовний: це буде справжня агонія, ти маєш боятись, не будуй планів і не сподівайся ні на що – це все поза твоїм контролем, бо в кінцевому підсумку ти все одно розчаруєшся.

 Я думаю, що прийшов час кинути виклик цим відносинам. Наразі, ми просто не знаємо, яким був би досвід народження усіх жінок, якби вони отримували більше позитивних стверджень та настанов і увійшли у процес своїх пологів відчуваючи силу та впевненість у собі.

Ми не знаємо, що було б, якби всі жінки отримували підтримку та народжували з акушеркою, якій вони дійсно довіряють, або якщо були створені родові кімнати, навіть в лікарнях, в яких було б приглушене світло, домашня атмосфера і ніхто б не порушував спокій.

Якщо би це все було, а пологи все ще відчувались, як намагання витягнути ананас із ніздрі, тоді, ми б з упевненістю сказали: народжуйте з епідуралкою.

Джерело:http://www.telegraph.co.uk/women/health/myth-painful-birth-not-nearly-bad-women-believe/