Цікаво про сідничне передлежання

tazovoe_predlezhanie_4

Десь між 32 і 37 тижнями вагітності сила гравітації сприяє перевороту дитинки в оптимальну позицію для народження – голівкою до шийки матки.

Деколи дітки займають позиції, які є не надто зручні для народження.  Зокрема, сіднична позиція, коли голова дитини продовжує залишатися вверху. Така позиція не завжди потребує хірургічного втручання і існують способи допомогти дитині зайняти оптимальну позу для народження.  Не всі лікарі погоджуються прийняти сідничні пологи, тому інститут гіпнопологів (Hypnobirthing Institute) пропонує мамам розглянути наступні варіанти.  Ефективними способами допомогти дитині зайняти оптимальну позицію є: гіпноз, хіропрактика і техніка, що носить назву moxa, спеціальні вправи і пози, що можуть бути ефективні в перевороті дитини, а також мануальний зовнішній масаж для перевороту (External Cephalic Version).

 Дослідження ефективності гіпнозу, проведені Dr.Lewis Mehl Madrona показали, що 81% дітей перевернулись в группі, яка використовувала гіпноз, на відміну від 26% дітей, що перевернулись самі по собі, без додаткового сприяння.

В терапевтичній групі доктор Мель-Мадрона використовував керовану візуалізацію з глибокою релаксацією. Жінкам допомагали уявити, як матка стає м’якою, розслабленою і пластичною, щоб дати дитині достатньо місця «зробити хід». Матерів просили поговорити з дитиною, а гіпнотерапевт заохочував малюка перевернутись для легкого народження. Спочатку дослідження передбачалось, що знадобиться близько 10 сеансів гіпнозу для кожної вагітної, але на практиці виявилось, що половина з 81% успішних результатів досяглась в середньому після 4-ох сесій, іншим знадобився лише 1 сеанс.

Затверджена процедура гіпнотерапевтичної сесій стала використовуватись спеціалістами і увійшла до переліку додаткової допомоги курсу гіпнопологів (hypnobirthing).