5 ознак того, що у вас почалися пологи

Навіть матусі, які вже раніше народжували не завжди можуть визначити, чи дійснов них почались  пологи. Це через те, що багато початкових ознак пологів непомітні, їх можна сплутати з чимось іншим. Хтозна — у вас почались перейми чи живіт так реагує на вчорашній гамбургер? Невідомо — у вас підтікають води чи сеча (який же сечовий міхур витримає таке навантаження)?

Пологи — як і власне батьківство — це річ непроста. Та ми зібрали тут п’ять симптомів, які підкажуть вам, чи варто їхати до пологового.

  • У вас відійшли води

Вам, певно, снились кошмарні сни, в яких, наче в кіно, води раптом відходять десь у ліфті. Та насправді небагато жінок — до 8% — констатували, що води в них відійшли перед початком переймів. Навіть якщо у вас і почнуть відходити води, то вони просто злегка підтікатимуть, а не виллються відразу. Голова дитинки не дасть рідині витекти.

Та якщо води вже відійшли, значить пологи не за горами. 80% жінок народжують протягом дванадцяти годин з моменту розриву амніотичного мішка. Якщо пологи не починаються, їх викликають штучно, бо за таких умов ризик зараження дитини дуже високий.

  • У вас сильні регулярні перейми

Дійсно, перейми означають початок пологів. Та багато жінок протягом останніх тижнів вагітності відчувають так звані тренувальні перейми – перейми Брекстона-Гікса. То чим же вони відрізняються від справжніх? Перейми Брекстона-Гікса бувають сильними і регулярними, але вони не тривають довго. Вони можуть виникати через зневоднення чи брак поживних рчовин. Тож, якщо попити чи перекусити, перейми припиняться.

Справжні перейми не припиняються аж до самого народження. Вони щоразу посилюються і стають частішими. Спершу вони можуть здаватись звичайними судомами, та з часом стають сильними скороченнями з інтервалом у кілька хвилин. Ви можете відчувати сильні поштовхи, що починаються у вашій спині і опускаються вниз живота.

  • У вас відійшла слизова пробка

Під час вагітності шийка вашої матки напружена і закрита слизовою пробкою. Таким чином природа захищає вашу дитину від інфекцій. Та з наближенням пологів шийка матки починає розслаблятись, відкриватись, а слизова пробка відходить. В результаті чого ви можете помітити виділення, об’ємом приблизно з чайну ложку, або рідкий мазок. Під час розкривання шийки матки можуть лопнути судини, тож, у слизі з’являються краплі крові. З цього моменту до народження може пройти навіть кілька днів. Та насправді це вже реальна ознака того, що ваш організм готується до випробування.

  • У вас почалася діарея

З наближенням пологів ваш організм починає виробляти кислоти під назвою простагландини. Вони стимулюють скорочення шийки матки. Та крім того, вони можуть активно стимулювати ваш кишківник і викликати його розлад.

  • У вас сильно болить спина

Ваша спина, певно, болить вже давно, для вагітних це нормальне явище. Та коли біль стає просто нестерпним, це може значити, що пологи от-от почнуться. Зазвичай дитина спускається до родового каналу обличчям до маминого хребта. Та в деяких випадках до хребта жінки притискається потилиця малюка. В результаті чого з’являється нестерпний біль. Та незалежно від того, в якому положенні знаходиться ваша дитина, сильний біль у спині — це сигнал того, що у вас почалися пологи.