Народження дитини: 11 унікальних традицій

Народження дитини завжди проходить однаково, незалежно від країни походження мами чи батька. Пологи — це те, що відбувалось з людиною завжди, за будь-яких політичних, історичних чи соціальних умов. Єдине, що змінюється, — це наша медична обізнаність, яка дозволяє зробити народження легшим, безпечнішим, безболіснішим.

Та незважаючи на розвиток наукової думки, в деяких культурах збереглися дивні, іноді навіть страшні, ритуали, пов’язані з народженням нового життя. І ось кілька з них.

Латинська Америка: La Cuarentena

У багатьох країнах Латинської Америки деякі жінки дотримуються традиції la cuarentena, у дослівному перекладі — карантину. Протягом шести тижнів новоспечена матуся утримується від сексу, звичайної їжі та будь-яких фізичних навантажень. У цей час жінки повністю віддаються грудному вигодовуванню і піклуванню про дитину. Усі члени родини при цьому допомагають жінці з хатніми обов’язками та доглядають старших діей.

Балі: закопування плаценти

На Балі існує стародавня традиція закопування плаценти. Деякі індуїсти вважають цей орган живим, навіть братом-близнюком новонародженого. Плаценту очищують, вкладають у спеціальний контейнер і урочисто закопують на власному подвір’ї.

Японія: Ансей

В Японії народження дитини вважається прекрасною природною подією, котра не завершується після появи малюка на світ. Протягом трьох тижнів після народження молода мама відновлюється в батьківському домі. Вона просто лежить в ліжку. Інші члени родини допомагають з домашніми обов’язками, поки мама знайомиться з дитинкою.

Нідерланди: домашні пологи

Близько 20% жінок в Нідерландах народжують вдома. Цей показник найвщий у всьому західному світі. Голандці вважають народження дитини природним процесом, а не хворобою. А якщо людина не хвора навіщо лягати в лікарню?

Бразилія: подарунки

У багатьох країнах світу новоспечена матуся отримує подарунки. Натомість в Бразилії породіллі дарують щось усім, хто відвідує їх у лікарні.

Туреччина: lohusa şerbeti

У Туреччині для молодої мами традиційно готують напій, який називається lohusa şerbeti. До його складу входять кориця, цукор і червоний харчовий барвник. Вперше мамі дають випити щербет у лікарні, а потім ним пригощають усіх, хто приходить привітати новонародженого.

Пакистан: Акіка

У Пакистані та інших ісламських республіках Акіка — звичайна річ. За цією традицією дитині надають ім’я на сьомий, чотирнадцятий або двадцять перший день життя. При цьому новонародженому голять волосся, а в жертву приносять тварину.

Німеччина: материнський паспорт

В Німеччині до здоров’я мами та малюка ставляться з особливою увагою. Тону вагітній під час першого візиту до гінеколога видають так званий “материнський паспорт”. До цієї брошури вносять всю медичну інформацію про вагітну. Це дозволяє лікарям швидко відстежувати будь-які патології та ризики для здоров’я мами чи малюка.

Нігерія: перше купання малюка

Ця традиція здається звичною, та вона дуже важлива для всіх нігерійскьих сімей. Вона називається Омугво, і полягає в тому, що вперше дитину купає бабуся. Якщо бабусі немає чи вона вже не може викупати новонародженого, про це просять тітку чи подругу. Цей жест має показати мамі, що вона не самотня, всі члени родини готові їй допомагати.

Ізраїль: брит-міла

Це ритуал, за яким хлопчиків обрізають і називають через вісім днів аісля народження. Євреї в Ізраїлі та по всьому світу дотримуються цієї традиції. Ритуал часто проводять під час вранішньої молитви, після чого влаштовують святкову вечерю.

Сполучені Штати: дитяча ковдра

Ви, певно, часто помічали, що на всіх фотографіях американські новонароджені завжди загорнуті в однакову смугасту ковдру. Вона називається Kuddle-Up. Компанія Medline почала випускати їх шістдесят років тому. Відтоді в Штатах ця ковдра стала символом дива народження нового життя.