Що таке справжня декретна відпустка?

«Що мені робити в тому декреті? Я можу спокійно ходити на роботу, моя дитина спокійно це переносить». То йти в декрет чи не йти?

Жінка з самого початку вагітності кожного дня міняється гормонально. День за днем в її організмі відбуваються процеси, які поступово сприяють покращенню стану шкіри, зміні смакових уподобань. Загострюються реакції на звуки і запахи. Збільшуються груди, в багатьох жінок посилюється сексуальне задоволення. Це тільки те, що жінка помічає.

В тілі ж зміни ще колосальніші. Ви знали, що за вагітність матка жінки збільшується в 60! разів? Що дозволяє тканинам так тягнутись? А вагітні, які практикують йогу можуть сказати вам, що збільшилась еластичність мязів і вони нарешті змогли сісти на шпагат… Це все не просто «через дитину». Тіло готується до народження і з кожним днем процес, закладений природою, набирає сили. Еластичність тканин збільшується для того, щоб шийка матки змогла спокійно розтягнутися і пропустити малюка.

Ви знали, що на сороковому тижні жіноча матка – найсильніший м’язевий орган в людському тілі? І коли живіт «стає камінчиком» жінці доводиться зупинитись або навіть лягти, бо відбувається щось сильніше за неї. Це для того, щоб матка змогла проштовхнути дитинку назовні після відкриття.

Ще багато іншого закладено в жіночому тілі еволюційно. І немає жодної необхідності щось робити, щоб матка збільшилась, почались тренувальні схватки чи намалювалась темна лінія на животі:) Та ми можемо дбайливо супроводжувати цей процес і допомагати собі, навчатись і готуватись до справжнього Дня Народження нашого малюка. Бути готовою відпустити страх і біль піде за ним… відпустити тривогу і за нею піде метушливість. Натомість з вами будуть впевненість і спокій!

То до чого тут декретна відпустка? Вона потрібна щоб переналаштуватись на інший режим. Відвикнути від мультизадачності і навчитись слухати власне тіло і малюка, спокійно сприймати тишу і розмірений темп життя, повільно їсти і планувати наступні декілька місяців. Для чого, спитаєте ви? Знову зішлюся на природу: новонароджена дитинка реагує на подразники в шість разів повільніше за дорослого. Саме тому буває так непросто заспокоїти малюка і мами ходять і гойдають їх зі словами: «Ну все-все, вже перестань». Стишити свій розум, щоб бути на одній хвилі з власним малям, розуміти, про що він плаче…

Готуватись до пологів, це як готуватись до першого побачення, до весілля, до вагітності…