Запитання та відповіді

1. На кого розраховані заняття з підготовки до пологів методом гіпнотерапії?
 

Заняття підходять для мам, які народжують вперше і для мам, у яких вже є діти. Ми допомагаємо жінкам, у яких є страх пологів через попередній негативний досвід і мамам, які народжують вперше і відчувають невпевненість і занепокоєння. Також наші заняття будуть корисні для тих, хто мріє про спокійні, легкі та природні пологи. Якщо ви вагітні і шукайте альтернативу медікаметозним пологам тоді наші заняття для Вас.

2. Чого я зможу навчитись саме на цих заняттях?
  Методи, які ми вивчаємо і практикуємо на наших заняттях – про них не розповідають на звичайних курсах підготовки. Ми пропонуємо:

  • Дихальні техніки, які насправді допоможуть в пологах: не призведуть до гіпервентиляції під час пологів, а й істотно знизять ризик епізіотомії і розривів.
  • Техніки знеболення пологів без застосування анестезії (ми вчимося способам дуже глибокої релаксації і гіпнотичного знеболення).
  • «Як позбутися страхів щодо пологів» в незалежності від причин цих страхів
3. Чи буду я пам’ятати свої пологи?
 

У самогіпнозі ви будете усвідомлювати все, що відбувається навколо, але при цьому будете глибоко розслаблені і сфокусовані. Ви не будете спати і не будете знаходитись у стані трансу. Ви зможете в будь-який момент відкрити очі, порухатися, все ще залишаючись в гіпнозі, але при цьому зможете легко відключити все, що вам заважає зосередитися на малюкові і своєму тілі.

4. Чи є ризик для здоров’я мами при проведенні гіпнотерапії?
 

Ні, жодних протипоказань до глибокої релаксації немає. Гіпноз в пологах застосовується для того, щоб зробити процес народження малюка більш легким і комфортним для жінки з цією метою майбутні мами навчаються релаксації, медитації і візуалізації, дихальним технікам на різних етапах пологів.

5. Чи є ризик для здоров’я новонародженого?
 

Є пряма залежність між тим, як проходили пологи і поведінкою новонародженого. Зазвичай «гіпномалюки» поводяться більш спокійно, краще їдять і сплять. Що стосується, офіційних даних: у «гіпномалюків» вище результати за шкалою Апгар (вимірювання, яке проводиться лікарями відразу після народженя).

6. Який вплив має гіпнотерапія на перебіг пологів?
 

Кожен рік проводяться порівняння результатів мам, які народжували за допомогою методу і даних офіційної статистики. Цифри говорять самі за себе: на 35% менше розривів, зменшується тривалість пологів (середня тривалість – 6,5 годин), практично відсутні медичні втручання (стимуляція, застосування анестезії і т.д.), в 2 рази нижче відсоток операцій «кесаревого розтину». За 25 років активного застосування методу не було діагностовано жодного випадку післяпологової депресії у «гіпномам».

7. Чи повинен у пологах бути присутнім фахівець, який володіє цією методикою?
 

Під час занять жінка опановує техніку самогіпнозу, вчиться правильному диханню і методам гіпнотичною анестезії. Також, оскільки вона активно практикує техніки глибокого розслаблення, тіло вчиться розслаблятися автоматично. Важливу роль в пологах грає чоловік або партнер в пологах, вони допомагають залишатися в стані трансу, використовують розслаблюючі слова, рухи і масаж.

8. Коли краще починати підготовку до пологів за методом гіпнотерапії?
 

Розпочинати підготовку можна на будь-якому терміні, але ми рекомендуємо робити це на терміні між 20 і 30 тижнями. У такому випадку у Вас буде достатньо часу для того, щоб практикувати техніки самогіпнозу, релаксації та інші техніки, яким ми навчаємо на наших заняттях. Якщо ж Ваш термін набагато більший, Ви все одно без вагань можете приєднатись до нас.

9.

Яка вартість курсу і що в неї входить?

 

Повна вартість курсу – 3500 грн. Вона включає:

5 групових занять (1 раз на тиждень)

Загальна тривалість курсу – 5 тижнів.

10.

Чи є такі курси підготовки до пологів в інших містах України?

 

Станом на березень 2016 р. курси підготовки до пологів методом гіпнотерапії є лише у м. Львів. Проводить їх Школа Спокійних Пологів.